Pynelopi Cimprichová

Jednotní

72 - Ostrava-město

Politická příslušnost: Jednotní

S podporou od: Jednotní

Povolání: podnikatelka

Věk: 62 let


Stránka politika byla naposledy aktualizována 16. září 2020

O kandidátovi

Zatím nemáme ověřené informace :/

Naše otázky

1. Souhlasíte s rozhodnutím organizačního výboru Senátu Parlamentu ČR v odsouhlasení zahraniční cesty Miloše Vystrčila a dalších senátorů do Čínské republiky (Taiwanu)?

NE

Správně psala média, že to vypadá jako truc-podnik a ještě za státní peníze. Podle údajů ve zprávách jelo na tuto cestu 90 lidí. Byl by schopen pan Vystrčil sdělit, jak ekonomicky pochodil a jaké domluvil kontrakty, aby to pro ČR bylo zajímavé?

2. Ztotožňujete se s většinovým rozhodnutím Senátu o zamítnutí nominace Aleše Gerlocha na post ústavního soudce?

NE

Nemohu s těmito závěry Senátu v žádném případě souhlasit. Jeden z nejskvělejších českých odborníků na ústavní právo doplatil na politikaření v Senátu a my jako Česká republika vlastně také.

3. Jsou pravomoce Senátu PČR v současné podobě dostačující?

NE

Ráda bych přiblížila politickou kulturu systému ve Švýcarsku. Jak sami vidíme, parlamentní demokracie v ČR se neosvědčila, většina 101 poslanců se nakonec vždy nějak domluví. Ve Švýcarsku je poloprofesionální parlament, takže poslanci mají ve své vlastní praxi možnost hned vidět výsledky své práce. Senát se zaměřuje spíše na kantony - oblasti obdobné našim krajům. Kantony však mají více pravomocí i financí. Lobbovat tolik oblastí je už náročné, a proto mají ve Švýcarsku podstatně lepší výsledky hospodářské i sociální. Bylo by správné mít obdobný systém v ČR.

4. Jste pro větší progresivitu ve zdanění příjmů fyzických osob?

NE

I když je to těžké rozhodování. Existují opravdu schopní lidé, kteří jsou tak velkým přínosem, že by bylo škoda je progresivně zdaňovat. Nicméně někteří zase přesně naopak a obávám se, že je jich více.

5. Jste pro vystoupení ČR z Evropské unie?

ANO

Dnes už si to přeji, protože EU se vydala jiným směrem, než jsme si představovali. Měl by být jen volný pohyb zboží, osob, služeb, kapitálu bez direktiv a bez povinností přejímat zákony od nikým nevolené Evropské komise.

6. Jste pro, aby Česká republika v následujících letech přijala společnou evropskou měnu euro?

NE

Zásadně ne. Na VŠE jsem se v makroekonomii učili, že vlastní měna, u nás česká koruna, má výhodu v tom, že pružně reaguje na ekonomickou situaci a zamezuje tím zvýšení nezaměstnanosti. Pokud se jedná o základní makroekonomické ukazatele, proč se stále řeší přijetí eura?

7. Byl/a byste pro přijetí 40 dětí z řeckých uprchlických táborů, jejichž příchod vláda odmítla?

NE

V žádném případě. Jedná se o dovoz islámských utečenců, kteří bývají o hodně starší, než za kolik se vydávají. Erdogan vyhrožuje převzetím řeckých ostrovů, posílá tam migranty, na hranicích migranti hází Molotovovy koktejly na řeckou armádu a policisty a my je budeme ještě podporovat a živit? Ať se vrátí zpátky do svých zemí a něco tam vybudují. Mám tu výhodu, že jsem vyrostla v uprchlické rodině a vím, na rozdíl od "vítačů" migrantů, jaké to je, žít v uprchlické rodině. Nedovedu se představit, že by se mojí rodiče, kteří byli opravdoví uprchlíci, dobývali násilím do jiného státu. Tito migranti mají v zájmu dobýt naši zemi a ani se s tím netají.

8. Jste pro zavedení stejnopohlavních sňatků?

NE

I když každé bytosti přeji pohodový život. Nicméně této komunitě jde o adopce dětí, se kterou nesouhlasím, protože je proti lidské přirozenosti. Běžným způsobem to nejde, takže se snaží k adopcím dětí dosáhnout přes manželství. Opravdu podstatná jsou práva dítěte, a to má právo na matku i na otce. Dítě od malička přejímá vzory chování, které vidí, což by měl být hezký vztah mezi mámou a tátou. Pak i ono bude mít zájem takový vztah mít. To jsou vztahy, které by se měly podporovat.

9. Je pro vás prioritou, aby se Česká republika stala do roku 2050 tzv. uhlíkově neutrální zemí?

NE

Stále se mluví o snížení CO2, který je základem pro fotosyntézu a přeměnu na kyslík v rostlinách. Pokud si přejeme být ekologičtí, snižme spotřebu a zkvalitněme výrobky, které mohou mít dlouholetou trvanlivost. Problémem je současný ekonomický systém - zvyšování HDP souvisí se zvyšováním spotřeby, a to je nekonečná spirála produkce. Jedná se o další nesmysl, který přichází z EU.

10. Jste pro, aby se zachoval současný systém financování České televize a Českého rozhlasu, tedy koncesionářské poplatky?

NE

Ale jen proto, že se nechovají nestranně. Spíše jsem pro, aby zde byla pluralita názorů. Moc bych si přála, aby se objevili novináři, jako byli Jan Petránek a Tereza Spencerová, kteří však byli pro dnešní systém nepohodlní. Na jejich články a rozhovory jsem se těšila a nemohla jsem se jich dočkat. To byly informace, to byla nádherná čeština!

11. Jste pro zmírnění podmínek oddlužení, tedy zrychlení a zjednodušení procesu pro dlužníky (např. osobní bankrot)?

ANO

Dnešní systém je velmi nespravedlivý a nahrává nepoctivým exekutorům a ti poctiví jsou vnímání stejně. Máme snad nejvyšší poplatky v EU za práci kolem exekuce. Osobní bankrot by mohl být řešením a dnes je i možný u těch, kteří jsou schopni splatit 30 % pohledávky.

Kontakt

Telefon
+420720028299
+420604678097
Našli jste nějakou nesrovnalost nebo chcete doplnit chybějící informace?
oprava.nazorypolitiku@gmail.com